Taşaltı Sigorta
Kırklareli' de Doğa Turizmi - Dupnisa Kırklareli Karavan - Çadır - Glamping Kamp
+90 533 699 84 10

Sosyal Medyada Biz}

Kırklareli’ de Doğa Turizmi

Yeşilin her tonu ile süslü ağaçlar denize batmış gibidir burada. Aynı zamanda Karadeniz’le yan yana, iç içedir. Kırklareli – İğneada Longoz ormanları ülkemizin görülmesi gereken eşsiz turizm değerlerindendir.

Kırklareli Longoz Ormanları (Su Basar Ormanları) Su basar ormanlara Longoz deniyor kısacası. Kırklareli İğneada yöresinde Saka Gölü, Erikli Gölü ve Mert Gölü Longoz ormanları mevcuttur.

Kırklareli Doğasından Görünüm
Kırklareli Doğası

Trakya’nın incisi Kırklareli’nde Longoz Ormanları, görülmeye değer eşsiz güzellikler sunuyor insana. Bir adım ötede güzel bir doğa. Cennet böyle olsa gerek. Beton yığınları arasından, trafik gürültüsünden şehrin o stres dolu yaşamından sıyrılarak gelip görenler tek kelimeyle cennet diyecekler buraya.

Yeşilin her tonu ile süslü ağaçlar denize batmış gibidir burada. Aynı zamanda Karadeniz’le yan yana, iç içedir. Kırklareli – İğneada Longoz ormanları ülkemizin görülmesi gereken eşsiz turizm değerlerindendir. Suyu, ağaçlarla, yapraklarla yeşilin tonlarıyla, hatta beyaz, sarı, mor renkli çiçeklerle iç içe görmemiş olabilirsiniz ama Kırklareli İğneada Longozları bunu size sunuyor.

Kırklareli Trakya Doğa Resimleri
Kırklareli Doğa Resimleri

Yapraklar ve suyun üzerinde açan nilüferler yaz başında size selam verirler. Buraları doğal sit ve milli park sınırları içindedir. Longozların suları Böğürtlen Deresi, Paspala Deresi, Şahin Dere, Efendi Dere, Çavuşköprü Dere, Madra Dere, Bulanık Dere, Yavuz Dere ve yeraltından gelmektedir.

Su içindeki bu ormanlar kökü toprakta, gövdesi suyun içinde dalları hava ile kucaklaşmış göğe doğru el uzatan meşe, gürgen, kızılağaç, dişbudak, kayın ağaçlarından oluşur. Bunları çevreleyen karaçam, akçaağaç, ıhlamur ağaçları görürsün. Bunlar, karaca, tilki, çakal, porsuk, tavşan, yaban domuzu ile göçmen kuşların barınağı durumundadır.

Trakya Doğa Turizmi
Kofçaz Kırklareli
23 Ağustos 2020
385 kez görüntülendi
Wordpress Tema indir
0 533 699 84 10