Taşaltı Sigorta
Kırklareli Yamaç Paraşütü - Dupnisa Kırklareli Karavan - Çadır - Glamping Kamp
+90 533 699 84 10

Sosyal Medyada Biz}

Kırklareli Yamaç Paraşütü

Yamaç paraşütü merkezi olabilmenin ve bu durumu sürdürebilmenin temel koşulu, bölgede aktif olarak uçan yerel sporcu ve turizme hizmet edecek tandem pilotlarının var olmasıdır. Gerekli tandem pilotlarının ve sporcuların yetişmesi için kulüp çalışmaları bir gerekliliktir.

Kırklareli’nin ilk yamaç paraşütü uçuş alanı, ilimiz Elmacık Köyü’nde yapılan açılış töreni ile hizmete sunuldu.

Kırklareli Valisi Esengül CİVELEK, Kırklareli Vali Yardımcısı Erdoğan BEYPINAR, Kırklareli İl Jandarma Komutanı Kd. Alb. Selahattin ACARA ve Kırklareli İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ziya ESER’in de katılım gösterdiği açılış töreni 25 Eylül 2016 Pazar Günü saat 08.30’da yapıldı.

Açılış töreni Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başladı. İlk olarak LÜKSAD(Lüleburgaz Kültür Sanat ve Spor Kulübü Derneği) fahri başkanı Sayın Nevin ERBİL yamaç paraşütü hakkında konuşmasını yaptı.

Türkiye’deki en genç bayan yamaç paraşüt sporcusu Jülide GOKÇADIR ve Milli Takım Kaptanı Türkiye Şampiyonu Sayın Semih SAYIR da bölge potansiyeli hakkında bilgi verdi. Ardından İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sayın Ziya ESER konuşmalarını yapmak üzere kürsüye davet edildi.

Sayın ESER, İlimizi yamaç paraşütüyle buluşturan Sayın Valimizdir diyerek şükranlarını sundu ve konuşmasına başladı.

“İl Özel İdaremiz tarafından Sayın Valimizin direktifleri doğrultusunda aktif katkı sunulan etkinlik için, yol bakım onarım çalışmaları yapılmış ayrıca kalkış alanı için ihtiyaç duyulan tüm malzemelerin temini yapılmıştır.

Kofçaz ilçemizin Elmacık köyünde bulunan hamasi tepe, küçük baba tepe ve koca bayır tepelerinde kalkış (Take Off) alanları hazırlanmıştır.

Birden fazla noktada kalkış alanı hazırlanmış olması bölgemizde uçuş yapmak isteyenlere her yöne kalkış yapma olanağı sunacaktır.

Kofçaz Yamaç Paraşütü

İlimiz, yamaç paraşütü sporuna yeni başlayacak olanlara yer çalışması, eğimli alan çalışmaları ve ilk irtifa uçuşlarını yapabilecek güvenli alanlar sunduğu gibi, ileri düzeyde yelken uçuşları ve termik uzun mesafe uçuşları için elverişli doğal coğrafyaya sahiptir.

İlimiz çok sayıda yamaç paraşütü pilotu barındıran İstanbul’a ulaşım bakımından yakındır ve ulaşım kolaydır. Bu bölgedeki pilotlar başka uçuş alanlarına ulaşım sağlamakta zorlandıkları için bölgemize yoğun ilgi göstereceklerdir.

Kofçaz ilçemizin bir yamaç paraşütü merkezi olabilmesi amacıyla gerekli tanıtımların yapılabilmesi için festival düzenlenerek her bölgeden pilotlar davet edilecektir.

Kırklareli Yamaç Paraşütü

Ayrıca yurt dışında tanınmak, kültürel ve sosyal bağları güçlendirmek maksadıyla sınır ötesi işbirliği projeleri yapılacaktır.

Önümüzdeki yıllarda ulusal ve uluslararası yarışmalar yapılması sağlanacaktır.

Yamaç paraşütü merkezi olabilmenin ve bu durumu sürdürebilmenin temel koşulu, bölgede aktif olarak uçan yerel sporcu ve turizme hizmet edecek tandem pilotlarının var olmasıdır. Gerekli tandem pilotlarının ve sporcuların yetişmesi için kulüp çalışmaları bir gerekliliktir.

Bu nedenle gerekli malzeme, lojistik ve diğer ihtiyaçlar konusunda Sayın Valimizin riyasetiyle Kırklareli Yamaç Paraşütü için her tülü imkan sağlanmaktadır.

Trakya Yamaç Paraşütü

Kofçaz Yamaç Paraşütü açılış etkinliğinin hayırlı olmasını diliyorum, hepinize saygılar sunuyorum. “ dedi.

Yamaç Paraşütü alanında kesilen kurdele sonrasında paraşütçüler uçuşlarını gerçekleştirdi.

20 Eylül 2020
419 kez görüntülendi
Wordpress Tema indir
0 533 699 84 10